PROCES PRONÁJMU NEMOVITOSTI

K úspěšnému vyhledání nemovitosti je třeba znát:

  • Dispozici bytu (počet ložnic)
  • Lokalitu
  • Zařízený nábytkem či nezařízený
  • Od kdy potřebujete bydlet
  • Jak dlouho plánujete v bytě/domě bydlet
  • Potřebujete balkon, terasu nebo parkování? (co z toho je nutností, co předností)
  • váš rozpočet

Standardní délka nájmu je jeden rok. Smlouva se uzavírá na 12 měsíců s možností prodloužení či naopak výpovědní lhůtou 3 měsíce, pokud se s pronajímatelem nedohodnete na kratší výpovědi.

Platí se majiteli kromě nájemného nějaká další platba?

Dle Občanského zákoníku má pronajímatel právo požadovat kauci (bezpečnostní zálohou) v maximální výši tří měsíčních nájmů. Standardně se ale skládá kauce ve výši jednoho měsíčního nájmu. U nemovitostí s luxusnějším vybavením pronajímatelé většinou požadují kauce ve výši dvou až tří měsíčních nájmů. Záleží na majiteli, zda-li kauci složíte pouze ve výši nájemného nebo včetně poplatků např. za energie a další poplatky spojené s užíváním bytu.

Zahrnuje nájemné i poplatky?

Ve většině případů nezahrnuje. Poplatky jsou rozděleny na zúčtovatelné a fixní poplatky. Fixní poplatky jsou účtovány dle počtu osob, které byt užívají a dle rozlohy bytu. Jedná se o domovní služby (výtah, úklid a osvětlení společ.prostor, recepci či ostrahu, vodné stočené a odvoz odpadků).

Mezi zúčtovatelné poplatky patří elektřina, plyn, popř. voda, pokud má byt svůj vlastní měřič. Při předání bytu jsou zapsány stavy měřičů. Tyto zúčtovatelné poplatky jsou vyúčtovávány jednou ročně dle reálné spotřeby nájemců na základě faktur od dodavatelů energií.

Internet nájemci zprostředkujeme dle jeho požadavků a možného připojení v dané lokalitě. Platbu hradí nájemce přímo poskytovateli internetového připojení či kabelové televize.

V případě potřeby neváhejte kontaktovat náš prodejní tým na:
pronajem@monareality.cz