Je lepší vlastní bydlení nebo pronájem?

Čím dál více z nás chce bydlet ve vlastním. A hlavně nevyhazovat každý měsíc peníze za nájem doslova z okna. Nemovitost je investice do života a naší budoucnosti.

Při rozhodování, zda si pořídit vlastní byt nebo dům nebo bydlet v nájmu, hraje roli nejen vaše přání, ale i matematika. Vlastní byt, přestože je zatížen hypotékou, můžete časem prodat nebo pronajímat. Výnos vaší investice do nemovitosti bude závislý na lokalitě, kvalitě nemovitosti, kupní ceně, ale též na zvoleném financování. Velký zájem o hypotéky je navíc podpořen i současnou nízkou úrovní úrokových sazeb.

A dle jakých parametrů je vhodné vybírat hypotéku? Zaměřte se na výši úrokové sazby a její fixaci. Aktuálně se nejvíce vyplatí fixace na 3 až 5 let. Při srovnání hypoték by měla hrát roli i výše měsíční splátky a počet let, na které úvěr uzavíráte.

Výhodou hypotéčních úvěrů je poměrně rychlé a jednoduché získání prostředků až do 120% hodnoty nemovitosti. Ovšem čím více vlastních prostředků na nemovitost použijete, tím nižší dostanete úrokovou sazbu a tím i nižší měsíční splátku budete platit.

V případě, že si vyberete nemovitost z naší nabídky na www.monareality.cz/prodej, rádi vám domluvíme schůzku s naším hypotečním poradcem.